January 22, 2022 07:30
Свет

Воен хеликоптер се урна во Азербејџан, 14 загинати

Воен хеликоптер се урна во Азербејџан, при што загинаа 14 лица, а двајца се повредени, соопшти денеска Државната гранична служба.

Како што се наведува, авионот на таа служба се урнал на полигонот Гарагејбат во регионот Сизин, пренесува РИА Новости.

Несреќата се случила за време на обука.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime free GoGoAnime Your Lie in April

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 6

Death Note Episode 35

english anime Naruto: Shippuden (Dub)

GoGoAnime Black Clover Episode 163