November 27, 2021 18:59
Свет

Воена база во Мериленд затворена поради закана за бомба и евентуален оружен напад

База на военоморските сили на САД во Бетесда, Мериленд, е затворена поради примена анонимна закана за поставена експлозивна направа, и спроведување истрага за активен вооружен напаѓач, соопшти базата на Твитер.

Како што се соопштува, на сите војници им било наредено да се засолнат на безбедно место, откако утринава бил примен анонимен телефонски повик за наводно поставена бомба во објект покрај базата.

На територијата на базата се наоѓа Националниот воено-медицински центар „Волтер Рид”.

Website https://wcostream.cc: Watch Motto! Majime ni Fumajime Kaiketsu Zorori 2nd Season wcostream Episode 19 wcostream dragon ball super

Website https://aniwatch.pro: Watch Ghost Sweeper Mikami Movie aniwatch Episode Full watch animes

Watch Weiß Survive Episode 16

https://4anime.biz watch anime dub

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE