August 21, 2019 04:41
Живот

Водата со овие две состојки се најголеми согорувачи на мастите

Важно е да ги почитувате паузите и бројот на денови колку што е дозволено да се пие овој напиток, како и тоа дека треба секогаш да го консумирате на празен стомак.

Овој напиток со причина е наречен „чудо за слабеење“ бидејќи има неверојатен ефект и тоа после само еден месец.

Оваа течност ќе му помогне на вашето тело да се ослободи од вишокот вода, да ја елиминира надуеноста, да ги разгради масните клетки, да го поттикне мочниот меур на подобра работа и да ги исфрли токсините од вашето тело.

Состојки: 1 лимон, 60 гр магдоност и 60 мл вода.

Подготовка: Исцедете сок од лимон и исецкајте го магдоносот. Ставете ги во чаша и прелијте ги со вода.

Овој напиток секогаш консумирајте го на празен стомак. Консумирајте по една чаша дневно во текот на 6 дена, а потоа направете пауза од 10 дена, па можете да ја повторите постапката.

Нови вести

На 61 година изгледа како девојка – времето како да запрело за неа

24news

Лима гола во кревет со ружи кои ѝ ги испратил милијардер, а сите се прашуваат дали има гаќички

24news

Куче починало 15 минути по неговиот сопственик кој боледувал од рак

Filip