Македонија

Внукот на Ахмети, Фатмир Лимани од денеска е член на БЕСА

Поранешниот заменик-директор на ЕСМ и внук на Али Ахмети, Фатмир Лимани, денес ќе ѝ се приклучи на партијата Беса заедно со својата политичка структура, објави Алсат.

Лимани беше независен кандидат за градоначалник на Кичево на локалните избори минатата есен.

Од Беса целат дека станува збор за крупен политички настан, поради тоа што Лимани, покрај во Кичево, каде водеше тесна борба за градоначалничката функција, има ограноци и во Скопје, Арачиново, Битола, Струга и во други места.

Приклучувањето на Лимани го потврди и лидерот на опозициската партија Беса, Биљал Касами.

Лимани со години беше член на ДУИ, но ја напушти партијата по серија несогласувања со раководството.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 15

SK8 the Infinity (Dub) Episode 5

AnimeFreak Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 8

animefreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeFreak JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)