August 18, 2019 21:48
Магазин

Внуката на Лејди Ди љуби 32 години постар милионер

Кити Спенсер, внуката на принцезата Дијана, е во врска со 32 години постар милионер, пишуваат британските медиуми.

Дваесет и осумгодишната Кити и контроверзниот тајкун Мајкл Луис се во врска од минатиот август, а првпат се фотографирани заедно во Њујорк минатиов викенд. Тие се видени во Њујорк и на почетокот на оваа пролет, како излегуваат заедно од хотелот во кој Меган Маркл организираше забава пред раѓањето на бебето.

Кити го привлече вниманието на јавноста лани, на свадбата на Меган и Хари, кога дојде облечена во зелен фустан, креација на Долче и Габана. Таа е најстарото дете на грофот Чарлс Спенсер, братот на Дијана.

Нови вести

Руските сателити наскоро ќе бидат невидливи од Земјата

Igor

Топењето на Гренланд го достигна нивото предвидено за 2070 година

Igor

Водата на Аљаска е толку топла што веќе ни рибите не можат да издржат

Igor