March 24, 2019 23:02
Македонија

Внимавајте лажен доктор во Клинички центар,измамил пациентка на Клиниката за ортопедија

Внимавајте лажен доктор низ Клинички центар, измамил пациентка на Клиниката за ортопедија

Лажен доктор измамил пациентка на Клиниката за ортопедија при што и зел 12 000 денари и избегал.

Како што информираа од полицијата околу 13.00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза”Б.В. (63)  додека заедно чекла со неговата сопруга да бидат повикани во ординацијата на докторот  непознато лице му се претставило како доктор вработен во клиниката и почнал да му објаснува за болеста на неговата сопруга.

Кога измамникот видел дека тие му веруваат на кажанато непознатиот  се понудил дека може да им помогне да ја забрза процедурата за терапијата, по што на Б.В. му побарал 12.000 денари. Откако лицето ги земало парите со изговор дека ке оди да се консултира со останатите колеги и дека ѓе се врати за кратко се изсгубил во еден од болни>ките ходници. По извесното чекање кога сватиле дека се измамени Б.В и неговата сопруга случајот го пријавиле во полиција.

Нови вести

Утре Заев и Спасовски на трибина „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните од Куманово

24news

(Видео) Мицкоски до младите: Го имате своето знаење, целиот свет и можност да ги менувате работите

Filip

Адеми: Македонската заедница во Хрватска важна алка за градење на соработката

Filip