August 22, 2019 00:49
Хроника

Внимавајте да не наседнете на оваа измама:Измамници шетаат на скопските Клиники

Во 13.50  часот во полициска станица  39-годишниот Р.Л.Ј. од Пробиштип пријавил дека во периодот од 09.30 до 10.00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза”, во Амбуланта на траумотологија, непознато машко лице извршило измама на неговиот татко.

Му земало 7.000 денари за наводно  да му заврши одредена услуга за парична надокнада за инвалидитет на лица.

Откако ги земало парите лицето го напуштило местото на настанот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

Вечерва пожар во Скопје кај Злокуќани

24news

Германец влегол во касaрната „Страшо Пинџур“ поради погрешни ГПС-насоки

Filip

Пожар во делчевското село Бигла

Filip