October 16, 2019 17:52
Македонија

ВМРО-Народна: ДПМНЕ прави диверзии со членови кои никогаш не се појавиле во нашата партија

ВМРО-Народна партија се оградува од постапките на, како што велат, таканаречени членови кои на прес-конференции се изјаснуваат дека ја напуштаат партијата за да преминат во ДПМНЕ.

„Ниту е прв, а ниту последен пат ДПМНЕ да прави таканаречени диверзии со некакви членови кои ниту се појавиле во ВМРО-Народна партија ниту фигурираат во архивските списи како членови“, се наведува во партиското соопштение во кое се додава дека со ваквите постапки ДПМНЕ само го покажува стравот од силна ВМРО-Народна партија.

Нови вести

Билт: Можен колапс на политиката на ЕУ на Балканот ако бидат одбиени Скопје и Тирана

Filip

За повеќето земји француската позиција нејасна, Париз тврди дека не е изолиран во одлуката

Filip

Маратонците трчаа во чест на Тоше, крушевчани ги пречекаа со црвени рози

Filip