March 1, 2021 11:25
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Шарените лаги и неспособноста народот ја плаќа со своите животи- Македонија е последна во регионот во која ќе се врши имунизација

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое што се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

„Зоран Заев и Венко Филипче ја излажаа јавноста дека Македонија ќе добие вакцини од Бугарија и Грција. И Бугарија и Грција почнаа со вакцинација, ама во државата нема ниту една вакцина за корона вирусот. Дополнително и земји кои не се дел од ЕУ, како Албанија и Србија набавија вакцини и почнаа со имунизација на населението.

Македонија остана последна земја во регионот во која не е почната имунизацијата поради неспособноста на Заев и Филипче. Тоа е факт исто како што е факт дека Македонија е 5-та земја во светот по смртност во епидемијата.

Шарените лаги и неспособноста на СДСМ народот ги плаќа со своето здравје и своите животи.

The King's Avatar 2 Episode 12 at AnimeFreak animefreak one piece

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! Episode 10 at Funimation one piece stampede funimation