Македонија

ВМРО-ДПМНЕ треба да призне дека Пецаков погреши и да побара одговорност наместо да лаже, целата владина делегација беше тестирана

Наместо да лаже, да измислува и да констриуира, ВМРО-ДПМНЕ треба да признае дека градоначалникот Пецаков ги прекршил протоколите и одредбите, го загрозил здравјето на охриѓани и да побара одговорност од него.
Со невистини ВМРО-ДПМНЕ не може да го спаси Кирил Пецаков кој треба да одговара.
Пласирањето нови невистини и обдот да се изврши притисок врз институциите по секоја цена да се брани Пецаков покажува дека за ВМРО-ДПМНЕ не им се важни граѓаните.
Фактите се дека целата делегација на Владата беше тестирана пред патувањето во Бугарија, а премиерот немаше никакви активности се додека не ги доби резултатите од тестирањето.
Залудни се сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, ништо не може да го спаси Пецаков од одговорност за своите постапки.

 

animeflix. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 13

ANIMEFLIX The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 12

watch subbed anime Naruto

english dubbed anime ANIMEFLIX Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

ANIMEFLIX Tokyo Revengers