February 27, 2021 05:39
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Со ќотек и полиција ги растераа учесниците во Вевчанскиот карневал кои ја исмејуваа владата

Власта на Заев ги надмина сите окупаторски и поробувачки власти кои Македонија ги имала.

Со ќотек брутално го спречи Вевчанскиот карневал, традиција долга илјада години, само затоа што преку хумор и маски ја критикуваат власта и појавите во општеството.

Истата таа власт и полиција која се правеше слепа на прославите на функционерите на СДСМ среде Штип, на роденденските прослави во влада, на забавите по кафулињата, насилно апсеше и растеруваше учесници во карневалот, меѓу кои имаше деца и стари лица и го заплашуваше својот народ.

Ете до каде отиде оваа забегана власт на Заев, за едни да биде мајка, за други маќеа. Двојните аршини на Заев народот ќе ги запомни и прво ќе ја порази оваа ненародна власт, а потоа ќе следи одговорност за бруталноста и криминалите на власта на Заев.

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) Episode 4 at GoGoAnime gogoanime pro

SK8 the Infinity Episode 2 at KissAnime hunter x hunter kissanime