October 18, 2021 13:11
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја замајува јавноста со лажни вести и го злоупотребува трагичниот настан во Тетово

ВМРО ДПМНЕ трет ден по ред ја замајува јавноста со лажни вести и дезинформации за модуларните болници. ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски продолжува да тера политиканство, злоупотребувајќи го трагичниот пожар во модуларната болница во Тетово, во очаен обид да спечали некој полтички поен. Додека трае истрагата која треба да ги даде сите одговори во врска со пожарот, од Белата палата продолжуваат да манипулираат и шпекулираат, злоупотребувајќи ги чувствата на блиските на загинатите во пожарот.
На ВМРО-ДПМНЕ воопшто не им е грижа за граѓаните, ниту за здравствениот систем, што впрочем го повторуваат цело време од почетокот на пандемијата, со лажни вести, саботирање, кршење на мерките, континуирано поткопување на напорите за справување со коронакризата и опструкции.
Таквото неодговорно и деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе биде казнето од грѓаните, како и на сите досегашни избори во изминатите четири години.

Animepahe: Flame of Recca: Final Burning anime episode Full online free at https://animepahe.cc free anime online

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Nadia: The Secret of Blue Water - The Motion Picture (https://4anime.biz/m/GwEk) Episode Full

AnimeBee: Wonderful Adventures of Nils anime episode 52 online free at https://animebee.to dubbed anime

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/animefreakws/

Gogoanimebe yolasite: https://gogoanimebe.yolasite.com/