June 24, 2021 00:37
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ не престанува со обидите за блокада на образовните реформи и дигитализацијата, дури и откако им се случи фијаско на партиските протести

Викендов ВМРО-ДПМНЕ доживеа фијасно на протестите што ги организираше низ неколку градови низ државата, граѓаните не наседнаа на обидите за манипулација на опозициската партија, се вели во реакцијата на владеачката СДСМ.
-Но дури и откако им издишаа партиските протести кои ги претставуваа како граѓански, во ВМРО-ДПМНЕ не престануваат со обидите да ги блокираат образовните реформи и дигитализацијата во образованието.
Денешните најави за наводен референдум се токму тоа, уште една во низата деструктивни политики на ВМРО-ДПМНЕ кои уште еднаш ќе бидат поразени од граѓаните.
ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски с е против секоја реформа, против сé што е во интерес на граѓаните и на државата.
Граѓаните тоа го препознаваат и токму тоа е причината поради која Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се поразувани во континуитет и уште долго време ќе останат во опозиција.

GoGoAnime my hero academia season 4 gogoanime: My Hero Academia 2 (https://gogoanime.be/m/4DjN) Episode 25

WCOStream anime websites: Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 5 (https://wcostream.cc/m/rPz/ep-5)