Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Нема вакцини, а Филипче зборува за континуирана, дури и масовна вакцинација

Нема вакцини, а Филипче зборува за континуирана, дури и масовна вакцинација, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Според нив, Филипче покажал дека не може да обезбеди на време вакцини.

„Фактот е еден – вакцинацијата во Македонија доцнеше! Додека сите стартуваа со вакцини во декември, Македонија почна да вакцинира со донацијата од Србија во втората половина на февруари. Во меѓувреме, нема ни доволно реагенси, нема ни тестови за коронавирус. За Филипче мерките дале резултатите и тој повторно се враќа на својата омилена, ама сосема погрешна констатација ситуацијата е под контрола“, стои во писмената реакција од оваа партија.

За сето ова велат од ВМРО ДПМНЕ,Филипче треба да замине од функцијата, и да одговара.

AnimeDao animedao dororo: The Promised Neverland Season 2 Episode 11

KissAnime re zero kissanime: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 9 (https://kissanimeonline.com/m/OqOL/ep-9)