October 20, 2021 16:20
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо епидемијата да спласнува, таа во Македонија се шири

 

Власта исклучително лошо ја менаџира епидемијата со корона вирусот. Венко Филипче наместо со здравјето на граѓаните се занимава со диктатите на Зоран Заев, на кој му се брза да го ублажи претстојниот пораз, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Наместо епидемијата да спласнува, како во повеќето земји од регионот, таа во Македонија се шири. Евидентирани се 17 новозаболени и двајца починати за 24 часа. Дополнително, евидентен е хаосот, па така починати лица од корона вирус се кријат, па под притисок на јавноста се објавуваат после ден или два. Граѓаните кои се тестираат од корона вирус чекаат со денови за резултати, а често се случува нивните резултати да се изгубат, па повторно да се тестираат“, велат од партијата.

Македонија, додаваат од ВМРО-ДПМНЕ, поради неспособноста на власта и партиските калкулации на Заев и Филипче е земја која најмалку тестира граѓани во регионот, а е рекордер по смртност на милион жители, повеќе од Албанија, Бугарија и Грција заедно.

„Конфузијата на власта се плаќа со човечки животи. Колкава е конфузијата говори и фактот што заради лошите показатели од епидемиолошките анализи се бара продолжување на вонредната состојба, а од друга страна се инсистира на брзи избори на кој во матно би се намалил поразот по цена на здравјето. Животот на граѓаните е поважен од политичката кариера на Заев и на Филипче. Прво Македонија ќе ја победи короната, а потоа ќе ги победи на избори Заев и Филипче“, се наведува во соопштението.

KissAnime: Baccano! anime episode 13 online free at https://kissanime.mx kissanime online

Watch Chaika -The Coffin Princess- Avenging Battle (Dub) Episode 10

Website https://4anime.biz: Watch Okashina Hotel 4anime Episode Full persona 4 the animation season 2

Attack No.1: Namida no Sekai Senshuken Episode Full

Bombstat: https://www.bombstat.com/domain/gogoanime.lol

Dribbble: https://dribbble.com/animeflixnl/about