February 26, 2021 08:20
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Како директорот на Центарот за лаги во СДСМ, Александар Поповски си ја вработил сопругата Сандра во Владата?

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

„Наместо copy – paste лаги, СДСМ и денес не дава одговори за партиските војници кои Заев ги плаќа со државни пари. Во однос на обвинувањата од СДСМ ќе истакнеме две работи: Жално е што партија на власт не разликува државен советник од платен советник.

Второ, ваквите свои обвинувања ќе треба да ги докажуваат на суд каде многу лесно ќе се разграничи дека се сурова клевета и лага.

Што се однесува до вистината: Како тоа, според кои критериуми и каков оглас директорот на Центарот за лаги на СДСМ, Александар Поповски, си ја вработил својата сопруга Сандра Поповска во кабинетот на премиерот. Значи сопругот пишува лаги од седиштето на СДСМ, а сопругава штанца лажни вести од Влада. И сето тоа под покровителство на сатрапот на македонскиот медиуми средношколецот Маријан Забрчанец. Очекуваме одговор на овие едноставни прашања.

Sword Art Online Alicization War of Underworld (https://funimationfree.com/m/mry5) Episode 12 at Funimation funimation now cost

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26 at ANIMEFLIX animeflix sword art online