October 22, 2021 08:00
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ им ги покачи платите на наставниот кадар за 119%, а СДСМ 4 години не неправи ништо

ВМРО-ДПМНЕ им ги покачи платите на наставниот кадар за 119%, а СДСМ 4 години не неправи ништо. 119% беше покачувањето на најниската плата во образованието во време на ВМРО-ДПМНЕ, додека 69% на највисоката.

ВМРО-ДПМНЕ им ги зголеми платите на наставниците, а со СДСМ 4 години образованието е во место.

Ветуваа изградба на нови училишта и спортски сали, а ништо од тоа не е случај на терен.

СДСМ само манипулира со наставниот кадар и образовните работници, но лагата не им проаѓа по втор пат.

Образовните работници и наставниот кадар заслужуваат фер третман, услови кои ќе ги мотивираат и ќе ги подобрат во целост предавањата и престојот на нив и на децата во училиштата.

Време е за промени. Време е за Македонија за сите луѓе!

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: Towanoquon: The Ephemeral Petals (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc kissanime

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Mars Red (https://animeheaven.pro/m/4on6) Episode 13

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimelol

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/kissanimemx