October 19, 2021 04:20
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Изразуваме длабоко сочувство до семејствата на жртвите, Заев и Филипче да не се кријат од јавноста

ВМРО-ДПМНЕ изразува големо жалење во врска со огромната трагедија и загубата на животи на наши сограѓани во текот на пожарот во модуларната болница во Тетово.

Изразуваме најдлабоко сочувство до семејствата на починатите во ужасната трагедија и искрено желби за брзо закрепнување на сите повредени од синоќешната страотна катастрофа.

Воедно сакаме да потенцираме дека е важно институциите да го истражат до крај причинителот и да се утврди одговорност, која не смее да изостане.

Целосно разбирајќи го револтот на граѓаните и на тетовчани, aпелираме во овие тешки моменти министерот Венко Филипче и премиерот Зоран Заев да не се кријат од јавноста и да излезат со точни податоци и проценки за состојбата. По 12 часа од несреќата не се знаат првичните индиции, ниту пак бројот на жртви. Oтсуството на систем запрепастува.

Watch Serenade Episode Full

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Watch Daimajuu Gekitou: Hagane no Oni Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Berserk (Dub) 4anime Episode 12 4anime

Gogoanimelol wordpress: https://gogoanimelol.wordpress.com/

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimebe/1295889/