June 16, 2021 16:59
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Спасовски се главата на криминалниот нарко картел исповрзан со мафиите од регионот

Само криминалци овозможуваат заштита на криминалци. Таков е случајот и со Зоран Заев и Оливер Спасовски. Тие направиле од државата Колумбија на Балканот. Овозможиле пасоши на српско – црногорска мафија, албанската, турската и италијанската мафија. И денес Заев и Спасовски овозможуваат заштита на криминалците зошто никој не ги бара и гони за кривично дело.

Мрежата на Седат Пекер во Турција се апси, а во Македонија истиот тој шета со заштита од полицијата. Тоа е така зошто Заев е на чело на тој криминален октопод.

Аферата „Мафија” покажува дека Заев и Спасовски се главата на криминалниот нарко картел исповрзан со мафиите од регионот.

Што се однесува до Пустец токму МВР на Спасовски е тоа кое на познати криминалци крадело идентитети на граѓани од Пустец за да ја спаси мафијата.

ANIMEFLIX free anime: Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 13

AnimeFreak one piece animefreak: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 24 (https://animefreak.ws/m/ljjq/ep-24)