October 23, 2021 01:04
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од поразот во Скопје, 27 години го уништуваа главниот град, сега немаат понуда па шират лаги за Петре Шилегов

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ

 
ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од поразот во Скопје и победата на Петре Шилегов.
Тоа е истата партија која 27 години го уништуваше Скопје а сега немаат понуда за скопјани. Водени од личниот и партиски интерес, потрошија стотици милиони евра, пари на граѓаните за стиропор што глуми меремр, за споменици, жални врби и палми, вртелешки и лавови.
Со Петре Шилегов Скопје во изминатите четири години прераснува во модерен, европски град, по мерка на граѓаните.
Затоа од Белата палата е голем стравот. Манипулациите, лажните вести и лагите за Шилегов и Весковски не поминуваат.
Реконструкцијата на водоводна и канализациска мрежа на улица „Варшавска” е спроведена согласно законските прописи и градежните стандарди и нормативи, а градежни активности од посочената фирма не се започнати без претходно склучен посебен договор.
ВМРО-ДПМНЕ очигледно не планираат да понудат ниту еден проект, ниту едно решение за скопјани па целата кампања ќе ја водат со лажни вести, манипулации, обиди за конструирани скандали.
Затоа на изборите ги очекува уште еден убедлив пораз во главниот град но и во најголем број од општините низ државата.

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Pleasant Goat and Big Big Wolf: Mission Incredible: Adventures on the Dragon's Trail Episode Full

ANIMEFLIX: A Journey Through Fairyland (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix boku no hero

AnimeFLV: The Rebirth of Buddha (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime online

Raovat: https://raovat.vn/members/animeflixnl.66951/#about

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/kissanimemx/