October 21, 2021 15:42
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е сигурен губитник на изборите, тоа преку ноќ не се менува со брифинг на Мицкоски

Колку и да се труди Христијан Мицкоски не може да наметне лажна перцепција кај гласачите.

ВМРО-ДПМНЕ е сигурен губитник на изборите, тоа преку ноќ не се менува со брифинг на Мицкоски.

Ова е тактиката која му ја смисли на Мицкоски неговиот ментор Груевски во Будимпешта, како вовед во борбата за тронот после поразот на локалните избори. Мицкоски да не го признава поразот со правдање дека некој нешто наводно му украл.

СДСМ е сигурен победник на изборите и нема намера да се меша во внатрешните пресметки во ВМРО-ДПМНЕ.

Ако решиле да живеат во лаги, заблуди и манипулации наменети за нивните членови, тоа е нивна одлука.

Но и тие добро знаат дека коалицијата “Најдоброто за вашата општина” предводена од Зоран Заев и СДСМ е апсолутен фаворит за нова, седма по ред, изборна победа.

KissAnime: Redline Pilot anime episode Full online free at https://kissanime.mx kiss animes

AnimeFreak: Refrain Blue anime episode 3 online free at https://animefreak.ws anime freak one piece

AnimeBee: Dropkick on My Devil!! Dash anime episode 11 online free at https://animebee.to online anime

Watch Heaven's Lost Property the Movie: The Angeloid of Clockwork (Dub) Episode Full

Scoop: https://www.scoop.it/u/animeflixnl

Longisland: https://www.longisland.com/profile/animeflixnl