September 25, 2021 02:01
Спорт

Влаховиќ даде седум гола во едно полувреме

Душан Влаховиќ, напаѓачот на Фиорентина, блесна во неверојатно издание во денешната контролна меѓу Фиорентина и италијанскиот нисколигаш Фолињо. Виолетовите триумфираа со 11-0, од кои седум погодоци беа постигнати во второто полувреме, сите во изведба на Влаховиќ.

Голгетерската серија Влаховиќ ја почна на самиот старт од второто полувреме со два гола, хет-трикот го забележа во 55-тата минута, по што следуваа уште четири негови погодоци од 68-ма до 80-тата минута за конечни 11-0.

Можеби четвртолигашот Фолињо не е мерило за квалитетот на 21-годишниот српски репрезентативец, но Влаховиќ докажа дека има прецизна нога со учинокот од 21 погодок во Серија А минатата сезона, за што беше прогласен за најдобар млад фудбалер во Италија.

AnimeKisa: K-ON! anime episode 13 online free at https://animekisa.in watch anime dub

AnimeBee: Cinderella Girls Gekijou: Climax Season anime episode 13 online free at https://animebee.to watch animes

Website https://animeflv.uk: Watch Princess Principal Crown Handler animeflv Episode Full english dubbed anime

Website https://4anime.biz: Watch Witchblade 4anime Episode 24 4anime unblocked

Tapas: https://tapas.io/gogoanimelol

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimebe/