September 25, 2021 01:54
Македонија

Власта на Заев во овие 4 години не задолжувала 1,7 милион евра дневно и планира уште повеќе да задолжува

Долгот во време на власт на Заев за 4 години е зголемен за 2,4 милијарди евра. Ова значи дека дневно под власт на Заев Mакедонија се задолжувала за 1,7 милиони евра. Заев ги задолжува граѓаните за неверојатни 1,7 милиони евра дневно.

Ако се земе предвид дека досега долгот достигна историски највисоки 7,2 милијарди евра, а прогнозите се дека тој ќе порасне до 8,5 милијарди евра во 2022 година, тогаш тоа значи дека само за година дена од сега власта планира да го искачи долгот за над една милијарда евра.

Ова покажува дека економијата во Македонија е во катастрофална состојба, ништо не функционира, нема странски инвестиции, туку социјалниот мир се купува скапо со нови задолжувања.

Овие 4 години власт на Заев се 4 украдени години во кои народот се осиромашува, а власта се богати и краде. Да го спречиме осиромашувањето на народот и Македонија, оваа власт на Заев мора да биде поразена. Концептот „Македонија за сите луѓе” ќе го порази концептот на Заев базиран на корупција, криминал и уништување на македонската економија.

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

WCOStream: Lamune anime episode 12 online free at https://wcostream.cc anime sites

Animepahe: Digimon Fusion (Dub) anime episode 24 online free at https://animepahe.cc animepahe

Shinran-sama: Negai, Soshite Hikari Episode Full

Threadless: https://www.threadless.com/@gogoanimebe/activity

Pokecommunity: https://www.pokecommunity.com/member.php?u=972961