October 13, 2019 17:04
Македонија

Власта и опозицијата се враќаат на преговарачка маса

Власта и опозицијата в понеделник во Собранието ќе седнат на маса за продолжување на преговорите за законот за Јавно обвинителство. Од преговарачките тимови на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ потврдија дека средбата ќе се одржи во Собранието утре со почеток во 14 часот.

Ова е прва средба на преговарачките тимови за Законот за ЈО по лидерската средба, на која Заев и Мицкоски се обидоа да најдат решение.

Нови вести

Работна посета на министерот за надворешни работи Никола Димитров на Брисел 14-17 октомври, 2019 година

Filip

Ѓорѓиевски: Да се истражи дали Ременски користела информации од тајната полиција

Filip

ВМРО-ДПМНЕ: Од понеделник низ општините ќе ги разоткриваме измамите на градоначалниците

Filip