January 26, 2021 13:30
Свет

Владимир Путин добил вонбрачна ќерка со куќна помошничка

Рускиот претседател Владимир Путин можеби ѝ е татко на 17-годишната ќерка на еден милионер во Санкт Петербург, објави во средата истражувачката веб-страница Проект.

Јелизавета Владимировна Кривоногих „феноменално личи на рускиот претседател“, објави „Проект“, повикувајќи се на фотографии за кои се вели дека ги добил, пренесе Москва тајмс.

Нејзината мајка Светлана Кривоногих е осигуреник на компанија што поседува мал удел во Росија банка, која беше под санкции од Западот по анексијата на Крим во 2014 година поради нејзините врски со руската политичка елита. Проект ја проценува вкупната вредност на познатите имоти и деловни средства на Кривоногих во Москва, Санкт Петербург и јужниот туристички град Сочи на 7,7 милијарди рубљи (102 милиони американски долари).

Медиумот соопшти дека добил копии од документи, веројатно извод од матична книга на родените, кои таткото на Кривоногих го идентификуваат само со татковото име Владимировна.

Софтверот за препознавање лица наводно покажал сличност од 70,44% помеѓу Путин и помладата Кривоногих, а совпаѓањето од 75% значи дека фотографиите се од иста личност.

„Можеме да донесеме заклучок дека тие можеби се роднини“, го пренесува Проект научникот за визуелни компјутери Хасан Угаил, кој ја користел анализата на лица.

Проект соопшти дека од етички причини нема да објавува фотографии од Јелизавета Кривоногих, родена во 2003 година, која наводно во изминатите неколку години живее под друго презиме. Тинејџерката наводно ги избришала фотографиите на кои се гледа нејзиното лице од профилите на социјалните мрежи под различното презиме, откако Проект ја контактирал нејзината мајка.

Проект вели дека Светлана Кривоногих ветила дека ќе му се јави на дописникот, но никогаш не го сторила тоа, а медиумот не успеал повторно да ја контактира.

Врската на Путин со Кривоногих наводно почнала во 90-тите години на минатиот век пред тој да стане претседател, вели Проект цитирајќи два неименувани извори што наводно ја познаваат. Таа работела како чистачка и живеела во комунален стан пред да се пресели во „најелитниот дом што тоа време можеше да го посака жител на Санкт Петербург“, вели Проект. Врската најверојатно завршила „некаде кон крајот на последната деценија“.

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков рече дека и претходно бил прашан за Кривоногих, но дека не знае ништо за неа.

„Да, ме имаат прашано за ова презиме, но никогаш не сум чул ништо за тоа и не знам ништо“, го цитираше Интерфакс Песков по објавувањето на извештајот на Проект во средата.

„Ова е првпат да слушнам за таква жена и не можам да ви кажам ништо за тоа“, додаде тој.

Путин, кој е разведен од 2013 година, постојано ги избегнуваше барањата за потврда или негирање на информациите на повеќе медиуми дека тој е татко на ендокринологот Марија Воронцова и на проект-директорката Катерина Тихонова.

How Not to Summon a Demon Lord (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/XlZw) Episode 12 at Crunchyroll crunchyroll premium free account

Watch Hundred (Dub) Episode 11 at website https://gogoanime.be overlord gogoanime