October 26, 2021 13:54
Македонија

Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата објавена од Брима, да се извини за ваквото дезинформирање и на граѓаните и на Владата

На вечерашното гостување на телевизијата Канал 5, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ изнесе целосно неточна информација дека анкетата на Брима, објавена денеска од страна на медиум, била платена од владини пари на јавен тендер.

Не постои јавна набавка за анкетата односно истражување на јавното мислење на Брима, ниту пак истата е платена со пари на граѓаните. Ваквите лаги се неодговорно однесување кон јавниот интерес и имаат за цел да и наштетат на Владата доведувајќи ги граѓаните во заблуда и поткопувајќи ја довербата во институцијата.

Бараме од Христијан Мицкоски да се извини на граѓаните и на Владата за ваквата груба лага.

Watch Mix Master: King of Cards (Dub) Episode 39

GoGoAnime: Sorcerous Stabber Orphen: Celestial Artifacts anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime boruto

Website https://wcostream.cc: Watch Red Hawk - Weapon Of Death (Dub) wcostream Episode Full wcostream spongebob

Animation Runner Kuromi 2 (Dub) (https://twistmoe.net/m/y6Yk) Episode Full

Pinterest: https://www.pinterest.com/kissanimemx/

Bittube: https://bittube.tv/profile/kissanimemx