Македонија

Владата ќе решава по предлогот за полициски час од 23 до 5 часот и работа на угостителските објекти до 22:30

Владата денеска на седница треба да решава по предлогот на Главниот координативен кризен штаб за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното време на угостителските објекти.

Кризниот штаб вчера на седница ги разгледа предлозите пристигнати од Министерството за здравство и врз основа на нив и предложи на Владата на својата наредна седница да усвои одлука со која забраната и посебниот режим на движење ќе трае од 23 до 5 часот наредниот ден и времето за работа на угостителските објекти со гости само во отворениот дел – летни тераси и градини – ќе биде до 22:30 часот.

Како што соопшти вчера владината Прес-служба, наведените предлог-мерки  ќе бидат разгледани на следната седница на Владата и доколку бидат усвоени, би важеле од утре.

WCOStream wcostream hunter x hunter: Naruto: Shippuden (Dub) (https://wcostream.cc/m/5z5W) Episode 500

ANIMEFLIX death note animeflix: My Hero Academia 3 Episode 25