September 25, 2021 05:01
Спорт

Македонската влада ќе ги награди освојувачот на сребрениот медал на ЛОИ и неговиот тренер со 2,4 милиони денари

Владата на Република Северна Македонија на редовната 92. седница донесе одлука на освојувачот на сребрен медал на Олимписките игри во Токио во теквондо Дејан Георгиевски да му биде доделена парична награда во висина од 1.200.000,00 денари, а на неговиот тренер Дарко Костовски 600.000,00 денари.

Освојувачот на сребрениот медал во теквондо на ЛОИ Токио 2020, Герогиевски ќе биде награден и со дополнителни 600.000,00 денари од страна на Агенцијата за млади и спорт.

Yuu☆Yuu☆Hakusho Picture Drama (https://animeheaven.pro/m/Znkz) Episode Full

AnimeFLV: Kai: Geoul Hosu-ui Jeonseol anime episode Full online free at https://animeflv.uk kissanime

Website https://animekisa.in: Watch Sayonara Watashi no Cramer Movie: First Touch animekisa Episode Full watch anime online

https://wcostream.cc wcostream amazing world of gumball

Diggerslist: https://www.diggerslist.com/animefreakws/about

Yoomark: https://yoomark.com/users/animefreakws