February 27, 2021 22:54
Македонија

Владата ја соопшти одлуката за угостителите, од 21 јануари ќе бидат отворени до 21 часот

Владата на денешната 40. седница, по препорака на Комисијата за заразни болести, донесе измени на Одлуката на работното време на рестораните и другите угостителски објекти согласно која од 21 јануари се укинува одлуката за ограничување на работното време на рестораните и другите угостителски објекти за работа до 18:00 часот.

-Со одлуката од денешната седница се враќа работното време на овие објекти утврдено со претходната одлука, односно тие ќе можат да работат до 21:00 часот, со исклучок на рестораните и другите угостителски објекти на аеродромите, на бензинските пумпи и во хотелите кои од 21 јануари ќе можат да работат со редовното работно време согласно законот, соопшти владината прес-служба.

Попладнево за денешената владина одлука преку своите фејсбук профили информираа и премиерот Зоран Заев, како и министрите за здравство и за економија, Венко Филипче и Крешник Бектеши.

Watch Scum's Wish Episode 6 (https://gogoanime.be/m/0vjY/ep-6) at website https://gogoanime.be akame ga kill gogoanime

Watch One Punch Man 2nd Season (Dub) Episode 9 at AnimePlanet anime planet sword art online