Македонија Спорт

Владата формира координативно тело за поддршка на фудбалската репрезентација на Европското првенство во фудбал

На оваа седница Владата донесе одлука за формирање Координативно тело за поддршка на фудбалската репрезентација на Европското првенство во фудбал 2020, одложено од минатата година, а кое ќе се одржи годинава. Координативното тело има за цел да ја помогне организацијата, комуникацијата и промоцијата на настапот на фудбалската репрезентација на Северна Македонија на ова европско натпреварување.

ANIMEFLIX animeflix the promised neverland: Watch My Hero Academia 2 Episode 9

GoGoAnime gogoanime mobile: Dragon Ball Super (Dub) (https://gogoanime.be/m/0zQG) Episode 131