January 27, 2021 01:37
Македонија

Владата со демант дека ги прифатил сите барања на Бугарија

Владата на Република Северна Македонија категорично демантира дека се прифатени сите барања на другата страна во македонско-бугарските односи, а целосна манипулација е информацијата дека “следува потпишување анекс на договорот”.

Владата го демантираше ваквиот текст на порталите Инфомакс, Курир, Република, Експрес, Весник, Нетпрес и Лидер, при што го отфрла како полн со невистини и дезинформации.

За манипулативната намера на овие текстови говори и фактот што некои од позициите изнесени во него се дел од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка потпишан во 2017 година.

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 12 at KissAnime your name kissanime

Watch Attack on Titan Season 3 Episode 7 (https://animeflix.nl/m/oDb3/ep-7) at ANIMEFLIX animeflix dragon ball