October 20, 2021 14:23
Македонија

Владата пресече: Нема нова вонредна состојба, избори на 5 јули

Владата по вечерашнава седница нема да побара од претседателот Стево Пендаровски да прогласи уште еднаш вонредна состојба, која завршува ноќеска на полноќ, па избори ќе има на 5 јули, дознава 24 Инфо.

Според предвидениот рок, кампањата ќе започне на 16 јуни, а изборите ќе се одржат 22 дена по завршување на вонредната состојба.

Барањето на ВМРО-ДПМНЕ мисијата на ОБСЕ-ОДХР да биде во текот на кампањата нема да биде возможно, а од МНР потврдиле дека набљудувачи од мисијата ќе има на денот на изборите.

AnimeFLV: Open Your Mind anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime streaming

https://animekisa.in free anime

Watch anime online for free at WCOStream the flintstones wcostream

Fatal Fury: Legend of the Hungry Wolf (Dub) Episode Full

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/On91yXQyAB2aqsUtpP9QyGeG4hYerFOT0Ro9jsBr-ws/

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimelol