Македонија

Владата го реши проблемот со парното додека Арсовска ги игнорираше барањата на скопјани

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Марија Митева од ВМРО-ДПМНЕ

Додека Данела Арсовска од ВМРО-ДПМНЕ ги игнорираше барањата на скопјани да се реши прблемот со парното греење, Владата предводена од СДСМ презеде одговорни ефикасни чекори за надминување на кризата.
Скопјани не само што не останаа без парно, туку парното греење е достапно во повеќе часови од претходно.
Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ се грижат само за личните и партиските интереси и работат на штета на интересите на граѓаните.
Ниту една прес конференција, ниту едно соопштение од Белиот дворец не ја пере неодговорноста на Арсовска.
За разлика од таквиот однос на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ преку институциите што ги предводи, останува посветена на решавање на сите предизвици и го штити стандардот на граѓаните.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

animeflix website ANIMEFLIX The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub) Episode 6

ANIMEFLIX Death Note (Dub) Episode 36

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 19