June 23, 2021 06:34
Македонија

Вицепремиерот Николовски ќе го посети царинскиот терминал Ќафасан

Заменик претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски денеска ќе го посети царинскиот терминал на патниот граничен премин Ќафасан, при што ќе биде промовирана отворена линија за пријавување на корупција.

Како што информираат од владината-прес служба, Николовски ќе оствари и работен состанок со директорот на Царинската управа Горан Сугарески.

AniWatch dubbed anime: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://aniwatch.pro/m/jj1A) Episode 25

KissAnime anime stream: Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 12