September 29, 2020 09:06
Магазин

Вистинска сензација на интернет: Оваа девојка со гласот го воодушеви и Новак Ѓоковиќ

Ксенија Грбушиќ (24) ги освои срцата на многу корисници на Инстаграм кога редовно објавуваше кавери на познати уметници на својот профил за време на вонредната состојба. Оваа мултиталентирана девојка, покрај тоа што убаво пее, свири и гитара и пијано.

https://www.instagram.com/p/CDEYpvhJWyC/

https://www.instagram.com/p/CDl-FTiJBtY/

Имено, младата пејачка има повеќе од 58 000 следбеници на оваа социјална мрежа, а меѓу нив е и најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, но и Милица Павловиќ, Едита Арадиновиќ, Слоба Радановиќ и други.

Преземено од Попара