September 20, 2021 23:12
Магазин

Висконтеса, родена во Америка, фрла светло на кралската битка на Меган Маркл

Снаата на грофот и грофицата од гратчето Сендвич, висконтесата Хинчингбрук, се отвора во новиот документарец за војвотката од Сасекс.

Во пресрет на роденденот на Меган Маркл војвотката од Сасекс на 4 август, новиот документарен филм на Channel 5, „Меган на 40 години: Искачувањето до моќ“ го истражува нејзиниот живот.

Говорејќи во филмот, висконтесата Хинчингбрук претпоставува како се чувствувала Меган на патот до војвотка согласно нејзините сопствени искуства како Американка која се омажи во англиската аристократија.

Џули Монтеги е прилично модерна висконтеса, како учителка по јога, ТВ презентер и претприемничка сила на семејното седиште на нејзиниот сопруг.

„Како член ка кралско семејство, не можете да бидете нешто што сакате да бидете или да правите нешто што сакате или да кажете што сакате да кажете. Вашата должност е кон кралицата, а тоа е многу тешко за некој како Меган,“ вели висконтесата Џули.

„Тешко е да го исклучите тој американски сон и да прифатете: сега мора да правиш она што ќе ти кажеме. Тешко е да оддржувате љубов и должност истовремено и тоа е она што Хари и Меган го посакуваа во преговорите со кралицата, таква синергија, но кралицата рече не.“

Website https://animekisa.in: Watch Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Seiran 1 animekisa Episode 4 watch anime

Website https://animetv.cc: Watch Kuroko's Basketball Special animetv Episode Full watch anime free

AnimeHeaven: Urahara anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro anime heaven site

AnimeDao: Code Geass: Akito the Exiled - The Wyvern Divided (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao twitter

Issuu: https://issuu.com/gogoanimebe

Diggerslist: https://www.diggerslist.com/animefreakws/about