Спорт

Висар Муслиу потпиша со германскиот Инголштад

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Висар Муслиу, од денеска и официјално е нов член на германскиот второлигаш Инголштад.

Муслиу кој има 40 настапи за македонската репрезентација, во „фенерџијата“ на Цвајта доаѓа од унгарски МОЛ Фехервар.

– Среќен сум што потпишав за Инголштад. Посебно убаво е што ќе играм во Германија, голема фудбалска земја. Првите импресии ми се позитивни, одвај чекам да се запознаам со тимот, и ќе дадам максимум, за да се смени оваа ситуација во која сме моментно на табелата, изјави 27-годишниот Муслиу, кој веќе одржа и прв тренинг со новите соиграчи.

 

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 9

GoGoAnime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

JUJUTSU KAISEN (Dub)

gogoanime Attack on Titan Season 3 Part 2

GoGoAnime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

tải go88