January 24, 2021 02:47
Спорт

Винкс по грешка го постигна голот на вечерта (ВИДЕО)

Хари Винкс е стрелец на најубавиот погодок вечерва во мечевите од Лигата на Европа. Фудбалерот на Тотенхем ги изненади сите, па и самиот себе кога виде дека погоди од речиси 50 метри.

Беше аут за Тотенхем кога топката дојде до Винкс. Сакајќи да испрати центаршут кон Герет Бејл, ударот на Винкс беше непрецизен кон својот соиграч, но хируршки прецизен, директно во голот на Лудогорец.

Watch Haikyuu!!: To the Top 2nd Season Episode 8 at Funimation funimation france

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 8 at website https://animefreak.ws attack on titan animefreak