April 2, 2020 13:23
Македонија

Виничанецот кој со партнерката од Хрватска избегаа од карантин се дома, не контактирале со никого

Виничанецот и партнерката од Хрватска, кои избегаа од карантинот на Инфективното одделение во Клиниката во Штип не контактирале со никого, и се под надзор во нивниот дом, напиш министерот за здравство, Венко Филипче на својот Фејсбук профил.

ОБНОВЕНО: Двете лица кои избегале од штипската болница се пронајдени и се ставени во изолација. Денеска во 14.30…

Posted by Венко Филипче on Петок, 28 февруари 2020