March 2, 2021 14:37
Свет

Вилер апелира Германците да не патуваат за да не ја влошат епидемиолошката состојба

Германија до крајот на годината ќе успее да ја стави пандемијата под  контрола, но новиот позаразен вид може да ја влоши ситуацијата, изјави директорот на германскиот Институт за инфективни болести „Роберт Кох”, Лотер Вилер.

Во Германија досега се регистрирани 16 случаи на британскиот вид на Ковид-19 и четири со јужноафриканскиот, сите тие се заразиле по враќањето од странство.

– Ова нема да биде последна мутација што ќе ја видиме, да не го забораваме бразилскиот вид на Ковид-19. Има уште видови, истакна Вилер и апелираше до граѓаните да не патуваат.

Akudama Drive Episode 12 at Funimation best anime on funimation 2020

Watch Death Note (Dub) Episode 32 at website https://kissanimeonline.com kissanimedub