August 2, 2021 19:41
Свет

Виена планира вакцина-парти за младите

Со музика празнична атмосфера Градските власти во Виена сакаат да ги охрабрат младите да се вакцинираат против Ковид-19, јави ДПА.

– Една или повеќе забави за вакцинација ќе бидат организирани во главниот град на Австрија на почетокот на јули, изјави портпаролот на градската влада.

Од вчера и децата и тинејџерите на возраст од 12 до 17 години можат да се пријават на вакцинација. Интересот беше толку голем што беа резервирани 10.000 дози за два часа, јавија локалните медиуми. Пријавувањето за млади на возраст од 18 до 30 години започнува денеска.

Во Виена, 27 проценти од населението веќе поминало целосен циклус на вакцинација.

https://animeflix.nl watch anime free. Watch Muhyo & Roji's Bureau of Supernatural Investigation Episode 12

Watch anime online for free at AnimeHeaven animes online. Yamato Takeru Episode 37

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Urusei Yatsura Movie 6: Always My Darling (Dub) (https://gogoanime.be/m/nzG3) Episode Full

KissAnime Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/onlinekissanime