December 7, 2019 15:40
Свет

(Видое) Трамп го прослави 73-от роденден

Распеано и весело е денеска во Белата куќа, поради роденденот на претседателот Доналд Трамп, кој денеска наполни 73 години.

Неговите соработници и присутни на настанот во Белата куќа, со песна му го честитаа роденденот на претседателот, кој дојде да одржи говор за реформите во здравствениот систем.

Нови вести

Белата куќа: Подготовката на обвинение против Трамп е лакрдија

Filip

Во Франција продолжува генералниот штрајк

Filip

Трамп и Мун согласни за одржување на односите со Северна Кореја

Filip