October 28, 2020 14:36
Спорт

Видете како помина Суарез на првиот тренинг во Атлетико🎥

Луис Суарез денес официјално беше претставен како нов играч на Атлетико Мадрид и го одработи првиот тренинг со „јорганџиите“.

Суарез пред почетокот на тренингот мораше да мине низ тунелот кој го направија играчите на Атлетико кои го удираа за добредојде, што е традиција кај „јорганџиите“.