November 27, 2020 23:03
Свет

ВИДЕО: Kако изгледа моментот кога силниот земјотрес го потресе Измир

Видео снимка од безбедносна камера се појави на Твитер на која беше посочено дека тоа е моментот на потресот од силниот земјотрес со магнитуда од скоро 7 степени според Рихтер.

Епицентарот бил во близина на турското крајбрежје, но земјотресот бил почувствуван речиси во сите делови на Грција.