January 29, 2023 14:38
Спорт

(Видео) Џака ги испровоцира Србите, па цела клупа тргна да се пресмета со него

Швајцарија и Србија одиграа возбудлив натпревар во кој беа постигнати пет гола на двете страни (3:2), имаше резултатски пресврти, но и тензични сцени кои сепак не кулминираа со потежок инцидент. Беа покажани дури 11 жолти картони !

Со провокациите предначеше Гранит Џака. Членот на Арсенал имаше неколку препирки, конфликти со противничките играчи во второто полувреме, но една се издвојува и тоа откако се се фати за половиот орган и нешто дофрли до клупата на Србија по што сите резервисти тргнаа кон теренот да се пресметкаат со него.