November 27, 2021 18:37
Спорт

(Видео) Јокиќ го предводеше Деневер во одмазничката победа против Феникс

Денвер предводен од МВП кошаркарот , Никола Јокиќ победнички ја почна новата сезона во кошаркарската НБА лига, совладувајќи го Феникс 110:98. Предводникот на Денвер, Јокиќ натпреаврот го заврши со 27 поени, 13 скокови и две асистенции за нешто повеќе од половина час поминат на паркетот. До победата екипата на Мајк Мелоун дојде благодарение на подобрата игра во последните две четвртини.

Со овој гостински триумф Денвер им се одмазди на „сонцата“ за минатогодишната елиминација во плеј-оф серијата кога беа убедливо исфрлени со 4:0 во победи. Санси подобро го отвори натпреварот и во првото полувреме имаа дури 16 коша разлика, а пресвртот го започна токму Јокиќ во третата четвртина кога доминираше Денвер со 34:24.

Феникс целосно застана и во последните 12 минути постигна само 16 поени, гостите се вратија и на крајот убедливо победија.

Резултати: Шарлот – Индијана 123:122, Детроит – Чикаго 88:94, Њујорк – Бостон 138:134 (по две продолженија), Торонто – Вашингтон 83:98, Мемфис – Кливленд 132:121, Минесота – Хјустон 124:106, Њу Орлеанс – Филаделфија 97:117, Сан Антонио – Орландо 123:97, Јута – Оклахома 107:86, Феникс – Денвер 98:110, Портланд – Сакраменто 121:124.

Animepahe: Tantei Kageki Milky Holmes TD anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime stream

TwistMoe: Liz and the Blue Bird (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net animes online

Ahiru no Quack Episode 6

4Anime Watch anime online, English anime online HD

AniWatch Watch anime online, English anime online HD