January 21, 2020 01:04
Македонија

(ВИДЕО) Јанева го теши Камчев: Не се секирај, се ќе биде во ред

Изутринава како што од вчера најави новинарот Ларис Гајсер, во италијанскиот весник „Ла Верита“, се објавени нови снимени материјали за случајот „Рекет“.

На снимката се слуша и гласот на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

„Не се секирај за ништо се ќе биде ОК“, му вели Јанева на бизнисменот Орце Камчев во еден дел од снимката.

Погледнете ги објавените видео материјали:

Нови вести

Разрешениот Ангелов на ФБ негира поврзаност со аферата со токсичниот отпад во Бугарија

Filip

ФОН Универзитетот го најавува новиот Одбор за доверба, со кои организира симпозиум на тема „Образованието како фактор за мир и одржлив развој” по повод Меѓународниот ден на образованието

Filip

Oпштина Лозово ќе ја вработи Атиџе и ќе и го смени покривот на куќата

Filip