Спорт

(Видео) Ѓоковиќ и денеска тренираше, организаторите на Австралија опен потврдија дека е прв носител

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, кој вчера го доби судскиот спор по жалбата за укинување на визата за Австралија, одржа тренинг на централниот терен на Австралија опен – „Род Лејвер Арена”.

Новинарот Бен Ротенберг пренесува дека за време на тренингот на Србинот, биле исклучени камерите кои вообичаено секогаш пренесувале во живо.

Во исто време, австралискиот канал „9News” сепак доби снимка од тренингот направена со дрон.

Во австралиските медиуми денес се појавија шпекулации дека Србинот се соочува со едногодишна затворска казна поради прикажување на лажни докази на суд.

Организаторите на првиот гранд-слем во сезоната Австралија опен денеска потврдија дека прв носител на турниот ќе биде најдобриот светски рекет, па дефинитивно оваа одлука на првите луѓе на турнирот и тоа како оди во полза на српскиот тенисер.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime to watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

animes online My Hero Academia Season 5 (Dub)

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

watch anime dub Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

anime sites AnimeHeaven Attack on Titan Final Season (Dub)