Магазин

ВИДЕО Шефот не му ја исплатил платата на вработениот во ,,Швајцарија‘‘, па овој му ја ,,среди‘‘ колата со багер

Сите ние работиме за плата, па кога нема да не исплатат за нашата сработена работа тоа ни причинува голема неправда. Тоа се случило и во ,,Швицарска‘‘ кога еден наш албанец кој бил на работа како багерист, не бил исплатен од својот работодавач некое време.

По неуспешните преговори за испата на платите се решил да преземе чекор со кој ќе го потсети газдата на долгот, погледнете.

Нови вести

Гладното мече што го спасиле, секогаш им се враќало дома

Igor

Путин бара богаство во вредност од милиони евра од музејот во Загреб

Igor

Рита Ора демантира дека е во врска со член на групата „Уан дирекшн“

Igor