Uncategorized Свет

(Видео) Шест лица застрелани за време на концерт во Америка

Шест лица се префрлени во болница откако биле застрелани на концерт во Орегон, во петокот вечерта, соопшти полицијата.

Шефот на полицијата Крис Скинер рано утрото им изјави на новинарите дека една жртва е во критична состојба, во како што ја нарече, една од најтешките престрелки што се случија во градот Јуџин.

Тоа лице е однесено на операција, рече тој. Скинер не кажал во каква состојба се другите застрелани лица.

Пукањето се случило на паркингот пред концертната сала, каде настапувале Лил Бин и Заи Бенг и други бендови и изведувачи, соопшти полицијата.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

free anime online AniWatch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

aniwatcher app Naruto (Dub)

anime online AniWatch My Hero Academia Season 5

aniwatch app My Hero Academia Season 5 (Dub)

ani watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

tải go88